כל מה שרציתם לדעת עלפולין.

מידע כללי

פולין עלתה בשנים האחרונות על מפת התיירות, ובנוסף על היותה יעד חשוב לטיול שורשים או למסע אל עברה הכואב, יש בה גם פארקים לאומיים, יערות, מערות נטיפים והרים מושלגים, כפרים מסורתיים וערים עשירות בהיסטוריה, באדריכלות ובחיי תרבות ולילה. בזכות הטיסות הזולות ועלויות המחייה הנמוכות, היא מבטיחה למטיילים בה חוויה לכל כיס ולכל טעם - הטבע, הספורט הימי והטרקים באגמים המזוריים, עיר הנמל גדנסק ואזור הים הבלטי שבצפון המדינה, ורשה וקרקוב התוססות שהפכו ליעדים פופולריים לטיול עירוני זול שכולל שופינג, אוכל ובילויים, וכמובן גם אתרי המורשת המרתקים של פוזנן, לובלין, ורוצלב וקטוביץ'.

מזג אוויר ועונות מומלצות לטיול

האקלים בפולין מתון יחסית, ונעים לבקר בה מסוף האביב ועד סוף הסתיו. גם הקיץ לא חם מדי (אבל עלול להיות גשום), ויוני-אוגוסט מושלמים לנופש על קו החוף. בחורף הטמפרטורה צונחת, אבל תוכלו ליהנות מסקי בהרי הטטרה או מהאווירה הקסומה של ורוצלב בחג המולד.

ויזה ומעברי גבול

ישראלים אינם זקוקים לאשרה כדי לטייל ולשהות בפולין עד 90 יום. יש טיסות ישירות מישראל לוורשה, לקרקוב, לפוזנן, לוורוצלב וליעדים נוספים. עם החברות שטסות לפולין נמנות אל על, סאן דור, ישראייר, ריינאייר, ויז אייר ועוד.

מטבע מקומי

המטבע המקומי בפולין הוא הזלוטי. מומלץ שלא להמיר כספים בנמלי התעופה של פולין, אלא במשרדי החלפנות שבערים הגדולות, שם תוכלו להמיר מזומנים גם מאירו וגם משקלים.

סים מקומי ואינטרנט

סים מקומי נטען של חברת Play תוכלו לקנות בנמלי התעופה או בכל קיוסק במדינה, תמורת כעשרה זלוטי. המקומות התיירותיים במדינה מרושתים בוויפי באופן מצויין

בטיחות ובריאות

פולין היא מדינה בטוחה לטיול, אך כמו בכל מקום אחר, גם כאן מומלץ להיזהר מכייסים, במיוחד במקומות הומים ובערים הגדולות. מי הברז בפולין בטוחים לשתייה.

מאכלים מקומיים

המטבח הפולני ידוע בהשפעה הסלאבית החזקה, שניכרת בשימוש בכוסמת ובדגנים אחרים. כמה מהמנות המסורתיות הן הז'ורק (לחם מוחמץ עם נקניק מעושן), או הקרופניק (מרק גריסים), ולמנה עיקרית גם ביגוס (שוקרוט בגרסה הפולנית), קוטלט סכבובי (השניצל הפולני) ופירוגי (כיסונים ממולאים פטריות, בשר, תפוחי אדמה ועוד).

בחרו עיר