כל מה שרציתם לדעת עלאיחוד האמירויות.

מידע כללי

איחוד האמירויות הערביות היא מדינת מדבר מוסלמית מתונה, בצפון-מזרח חצי האי ערב. למעשה, זו פדרציה של שבע אמירויות, כולל עג'מאן, פוג'יירה, ראס אל-ח'ימה, שארג'ה ואום אל-קיוין, אף שרק שתיים מהן מוכרות למטייל הישראלי – דובאי ואבו דאבי. אוכלוסיית המדינה נעה סביב עשרה מיליון תושבים, אך רק כמיליון וחצי הם אזרחי המדינה. כלכלת האיחוד מושתתת ברובה על נפט וגז טבעי, ובזכות אלה התפתחו בשנים האחרונות בעיקר עיר הבירה אבו דאבי וגם דובאי העשירה, ונבנו בהן גורדי שחקים ומלונות פאר רבים, בהם בורג' אל-ערב, המתהדר בשבעה כוכבים ונחשב המלון היוקרתי בעולם. שתיהן, ובמיוחד דובאי, הפכו למושא חלומותיהם של מטיילים ואינסטגרמרים באשר הם, בזכות אטרקציות כמו גורד השחקים המפורסם בעולם, אחיו הקטן והמפואר של מוזיאון הלובר, מסגד שייח' זאיד שבאבו דאבי, גן הפרחים הקסום של דובאי ואפילו אפשרות לסקי במדבר.

מזג אוויר ועונות מומלצות לטיול

בקיץ עלולה הטמפרטורה באיחוד האמירויות לטפס עד חמישים מעלות. בשאר עונות השנה (ובעיקר בחורף) הטמפרטורה הממוצעת נעימה הרבה יותר, ונעה סביב 20-35 מעלות. כדאי גם לזכור שסופות חול קשות פוקדות את האזור מדי פעם.

ויזה ומעברי גבול

כרגע, הכניסה לאיחוד האמירויות עדיין מותרת רק לבעלי דרכון זר, אך בעקבות החתימה על הסכם השלום בין ישראל לאיחוד, תותר בקרוב כניסת ישראלים למדינה גם עם דרכון ישראלי.

מטבע מקומי

המטבע המקומי הוא הדירהם, ושערו כמעט מקביל לשקל הישראלי. ניתן להמיר מטבעות זרים למטבע המקומי בכל משרד חלפנות במדינה, וכמו בכל מקום אחר מומלץ שלא לעשות זאת בנמל התעופה.

סים מקומי ואינטרנט

יש אינטרנט אלחוטי חינמי בכל מרכז קניות ובשאר מקומות ציבוריים. ניתן לרכוש סים נטען של החברות המקומיות בנמל התעופה ובכל מרכז קניות. קיימים דיווחים על חסימה של שיחות וידיאו או טלפון דרך מסנג'ר, וטסאפ או פייס טיים, וכן על חסימת אתרים ישראלים, אך יש לקוות שגם זה ישתנה. מסרונים אפשר לשלוח מכל האפליקציות כרגיל.

בטיחות ובריאות

איחוד האמירויות ידוע בתחושת הביטחון שיש בו, גם משום שכל מקום מרושת במצלמות אבטחה. יחד עם זאת, כמו בכל מקום אחר, מומלץ לנהוג בזהירות ולהקפיד לטייל באזורים הומי אדם עם רדת הלילה. אין צורך בחיסונים מיוחדים לפני ההגעה לאיחוד האמירויות.

מאכלים מקומיים

המטבח באיחוד הוא מזרח תיכוני טיפוסי, ובערים דובאי ואבו דאבי תמצאו הכול מכל וכול, מאוכל רחוב, דרך מסעדות מזון מהיר מכל סוג אפשרי, ועד מסעדות מישלן יוקרתיות. אחד ממאכלי הרחוב המוכרים, הטעימים והמשביעים ביותר הוא הרגאג, סוג של קרפ מקומי דק מאוד, שמעליו שוברים ביצה תוך כדי אפייה, מוסיפים גבינה ומעל זה רוטב דגים.